Za 3 kg winogron po 9 zł i 2 kg gruszek zapłacono 35 zł. Ile kosztował jeden kilogram gruszek?

Za 3 kg winogron po 9 zł i 2 kg gruszek zapłacono 35 zł. Ile kosztował jeden kilogram gruszek?
Odpowiedź

3*9+2*x=35 27+2x=35 2x=35-27 2x=8 / :2 x= 4 zł za gruszki

3 razy 9zl +2x zl=35zl 27zl+2x zl=35zl 2x zl=35zl-27zl 2x zl=8zl x=4zl jeden kilogram gruszek kosztował 4 zl

3 kg po 9 zł 2 kg po x zł razem 35 zł 3 * 9 zł + 2 * x zł = 35 27 + 2x = 35 2x = 35 - 27 2x = 8 x = 4 Odp Jeden kg gruszek kosztował 4 zł

Dodaj swoją odpowiedź