mama kupiła 2 kg ziemniaków po 2 zł kg i 2 kg gruszek razem zapłaciła 10 zł ile kosztowały gruszki??

mama kupiła 2 kg ziemniaków po 2 zł kg i 2 kg gruszek razem zapłaciła 10 zł ile kosztowały gruszki??
Odpowiedź

2*2zl=4zl 10-4=6 6/2=3(gruszki)

1kg ziemniaków = 2 zł kupiła 2 kg 2kg*2zł/kg= 4zł 10zł-4zł=6zł 6zł za 2kg gruszek 6zł / 2 = 3 zł Odp.: Gruszki kosztowały 3 zł/kg.

x-cena kg gruszek 2×2+2x=10 4+2x=10 2x=6 x=3zl odp: kg gruszek kosztowal 3zl

Dodaj swoją odpowiedź