Banany 3,90zł/kg Winogrono 9,20zł/kg Mirek kupił 0,7 kg winogrono i 1⅕ kg bananów.Ile złotych otrzymał Mirek,jeśli płacił banknotem dwudziestozłotowym?

Banany 3,90zł/kg Winogrono 9,20zł/kg Mirek kupił 0,7 kg winogrono i 1⅕ kg bananów.Ile złotych otrzymał Mirek,jeśli płacił banknotem dwudziestozłotowym?
Odpowiedź

0,7kg*9,20=6,44zł 1,2*3,90=4,68 20-(6,44+4,68)=8,88zł

20-(9,2*0,7+3,9*1,2)=20-11,12=8,88 Licze na naj:)

9,20zł:10=0,92zł 0,92zł*7=6,44zł 3,90zł:5=0,78zł 0,78zł*1+0,78zł 3,90zł+0,78zł=4,68zł 4,68zł+6,44zł=11,12zł 20,00zł-11,12zł=8,88zł Otrzymał 8zł88gr reszty.

Dodaj swoją odpowiedź