Zebraliśmy się tu aby uroczyście zakończyć te trzy lata spędzone w tej szkole . Dla większości z nas jest to chwila smutna, ponieważ rozstajemy się po wspólnie spędzonych latach . Te trzy lata mineły bardzo szybko. Nie jeden z nas pamięta tą chwilę kiedy pierwszy raz staliśmy tutaj witając pierwszy rok w tej szkole . Poznaliśmy tu wiele przyjaciół z którymi spędziliśmy piękne chwile . Każdy z nas przeżył wiele wzlotów ale także upadków o których nie mówi się ciekawie . Myślę że znajomości jakie tu znaleźliśmy nie znikną , na pewno będziemy robić wiele spotkań klasowych. Chciałabym w imieniu moim ale także we wszystkich uczniów tej szkoły podziękować nauczycielom za trud , cierpliwość i wiedzę którą nam ofiarowali . Za chęć zdobywania wiedzy i ciekawość świata. Ale również chcemy Was Drodzy Nauczyciele przeprosić za nie posłuszne zachowanie i liczne wybryki . Na zakończenie chcę wam drodzy koledzy i koleżanki życzyć dalszych sukcesów w nauce i dostania się do wymarzonej szkoły. teraz każdy z nas pójdzie w swoją stronę . Poznamy nowych kolegów i koleżanki , ale myślę że nie zapomnimy o szkole , w której spędzieliśmy trzy piękne lata naszego życia . ; ) Moja własna praca , myślę że sie przyda , ja dostałam za to 5 ; ) Liczę na naj ;) Pozdrawiam .

w imieniu klasy np II gimnazjum chciałabym życzyc wam wszystkim zrealizowania swoich marzeń oraz sukcesów w dalszym etapie nauki.Przez te 3 lata spędzone w gimnazjum bardzo zżyliście się ze sobą i na pewno trudno wam sie roztsac,lecz w życiu bywaja chwile gdzie trzeba próbowac czegoś innego. na pewno nie obyło się również bez wybryków które nie były miłe wobec nauczycieli jak i innych;) teraz zostały wam wspomnienia związane z naszą szkołą, znajomymi. Nie zapominajce o wspaniałym czasie spędzonym w szkolnych murach oraz o nauczycielach którzy włożyli w wasze nauczanie dużo wysiłku oraz cierpliwości:P Powodzenia!:)

Język polski

przemówienie na dzień pożegnania trzecich klas gimnazjum. nie brac prac z internetu bo zalicze jako złe rozwiązanie zadania....