Cena 1m materiału jest równa 28 zł. Ile zapłacimy za 80cm materiału?

Cena 1m materiału jest równa 28 zł. Ile zapłacimy za 80cm materiału?
Odpowiedź

1m=0,8cm 0,8m×28zł=22,4zł Odp.: Za 80 cm materiału zapłacimy 22,4 zł

10 cm = 28 zł :10=2,8zł 2,8 zł x 8= 22,4 zł

1m=100cm 100cm=28 80cm-x ----------- x=2240:100=22,40 zł opd.: Za Za80 cm materiału zapłacimy 22,40 zł. Pzd ;]

Dodaj swoją odpowiedź