cechy chrakteru i wgl charakterystyka stasia tarkowskiego z w pustyni i w puszczy musi byc dlugie ! bedzie spam

Staś Tarkowski to bohater książki Henryka Sienkiewicza pt."W pustyni i puszczy".Staś był polakiem,miał 14 lat.Wychował go ojciec,który pracował jako inżynier przy budowie kanału Sueskiego .Matka chłopca pochodziła z Francji i zmarła przy porodzie Stasia.Chłopiec urodził się i wychował w Port-Saidzie . Stąd nazywano go dzieckiem pustyni. Staś był szczupłym ,ładnie zbudowanym chłopcem . Był wysportowany i silny . Miał blond włosy i niebieskie oczy . Miał wielką siłę. Chłopiec doskonale strzelał i świetnie jeżdził konno . Wyróżniał się jako najlepszy pływak w Port-Saidzie . Był zdolnym uczniem, biegle władał kilkoma językami obcymi. Porozumiewał się w języku polskim,francuskim, angielskim i arabskim. Znał także kilka narzeczy afrykańskich . Staś był szczery i otwarty Przyjażnił się z Afrykanami i odnosił się do nich z szacunkiem. Szczególnie uwagę zwracała jego opiekuńczość . Cały czas opiekował się Nel i pilnował by nic się jej nie stało . Gdy zabrakło im jedzenia i picia ostatni łyk wody oddał Nel. Potrafił sobie poradzić w każdej trudnej sytuacji . Zabił Ghebra i Idrysa , nie lękał się Mahdiego . Staś zachwycił mnie swoją odwagą ,bohaterstwem ,bo wiem że , niewiele osób potrafiło by sobie poradzić w takich warunkach a zwłaszcza czternastoletni chłopak i ośmioletnia dziewczynka.

Staś Tarkowski jest głównym bohaterem ksiażki Henryka Sienkiewicza.Na początku powieści ,ma 14 lat.Jego ojciec jest Polakiem.Matka jest Francuzką.Kiedy urodziła syna,zmarła. ] Chłopiec jest wysportowany,silny,wysoki i dojrzały.Ma niebieskie oczy i jasne włosy. Najważniejszą cechą jego charakteru jest odwaga i odpowiedzialność.Jest on również troskliwy. Bardzo szybko działa. Jest sprytny, zaradny i przede wszystkim mądry.Chłopiec badzo troszczy się o Nel,kocha ją jak własną siostrę, dba o nią,nie pozwala porywaczom skrzywdzić dziewczynki.Ma litość do zwierząt, ale kiedy chce siebie i Nel uwolnić,zabija lwa.Chciał również zabić słonia,aby dłuzej się nie męczył, lecz dziewczynka nie pozwoliła pozwoliła mu na to.Staś dobrze jeździł konno,pływał i świetnie strzelał.Był bardzo zdolnym uczniem,otrzymywał dobre stopnie i był chwalony przez nauczycieli.Chętnie uczył się języków obcych, z czego ojciec był dumny. Uważam, że ksiażka W pustyni i w puszczy jest bardzo ciekawa i pełna przygód.Staś jest bardzo pozytywną postacią.Ma wiele, wspaniałych cech. Bardzo chciałabym mieć takiego przyjaciela jak Staś, który się troszczy o przyjacioł.

Charakterystyka Stasia Staś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści podróżniczo -przygodowej pt.:' W pustyni i w puszczy". Pochodził z Polski jego ojciec jest inżynierem Kampanii Kanału Sueskiego. Staś ma 14 lat i przyjaźni się z Nel córką pana Rawilsona - kolegi taty. Chłopiec wyróżniał się wśród swoich rówieśników wzrostem i siłą. Uwagę zwracała jego wysportowana sylwetka. Niebieskie oczy i jasno blond włosy kontrastowały z opalona cerą. Staś posiadał wiele umiejętności, a natura obdarzyła go wybitnymi zdolnościami. Doskonale radził sobie ze strzelbą - zawsze trafiał do celu. cieszył się sławą jednego z najlepszych pływaków w Port-Saidzie. Świetnie jeździł konno. Biegle władał językiem: angielskim , francuskim, znał arabski i kilka narzeczy afrykańskich. Bohater budzi nasz podziw swym postępowaniem i cechami charakteru. Przyjaźnie odnosił się do ludzi bez względu na rasę i pochodzenie.