Za 4 kg jabłek i 2 paczki ciastek zapłacono 19.80 zł.Jedna paczka kosztuje 3.50 zł.Oznacz przez x cenę 1 kg jabłek .Ułuż równanie i oblicz ile kosztuje 1 kg jabłek.

Za 4 kg jabłek i 2 paczki ciastek zapłacono 19.80 zł.Jedna paczka kosztuje 3.50 zł.Oznacz przez x cenę 1 kg jabłek .Ułuż równanie i oblicz ile kosztuje 1 kg jabłek.
Odpowiedź

4kg i 2 paczki ciastek kosztuje 19.80 1 paczka ciastek 3.50 2 paczki 3.50*2=7 zl czyli 4kg jablek kosztuje 19.80 - koszt 2 paczek ciastek czyli 7 zl co daje nam 4kg jablek kosztuje 12.80 1kg-x 4x=12.80/4 x=3.20zl

4kg jabłek - 19,80-7=12,80 2 paczki ciastek - 7zł całość - 19,80zł 12,80=4x /:4 x = 3,20zł 1 kg jabłek kosztuje 3,20zł.

Dodaj swoją odpowiedź