za 3,5 kg mandarynek mama zapłacoła 23,80 zł.Ie trzebazapłacić za 2 kg takich mandarynek

za 3,5 kg mandarynek mama zapłacoła 23,80 zł.Ie trzebazapłacić za 2 kg takich mandarynek
Odpowiedź

3,5kg - 23,8 2kg - x Na krzyża: x=(2 × 23,8) ÷ 3,5 x = 47,6 ÷3,5 x = 13,6 0dp Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,6zł

3,5 kg --> 23,80 zł 2 kg --> x 3,5x = 23,80 × 2 3,5x = 47,60 /:3,5 x = 13,6 Odp. Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,60 zł

3,5 kg mandarynek - 23,80 zł 2 kg mandarynek = x 3,5- 23,80 2 - x 3,5x= 23,80 * 2 3,5 x = 47,60 / : 3,5 x = 13,6 za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,6 zł.

Dodaj swoją odpowiedź