ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłacila jeżei 1 kg twarogu12 zł

ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłacila jeżei 1 kg twarogu12 zł
Odpowiedź

ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłacila jeżei 1 kg twarogu12 zł 1kg-12zł 0,15kg-x x=0,15*12/1=1,8zł Odp: Ania zapłaciła 1,80zł

15 dag- 0,15 kg 0,15-x 1kg-12zł x= 1zł 80 gr.

15 dag - 0,15kg 1kg = 12 zł 0,15kg*12zł = 1,80 zł odp: Ania za 15dag twarogu zapłaciła 1,80zł

Dodaj swoją odpowiedź