Napisz przemówienie na temat agresji w szkole.Proszę o szybka i dłuższą odpowiedź za najlepszą daje najwięcej punktów. Pozdrawiam ;}

Jak wiecie, w naszej szkole często gości agresja. Na pewno, niektórym z was przeszkadza, inni traktują ją obojętnie. Chciałabym wam uświadomić, jak należy się zachować, będąc świadkiem agresji. Po pierwsze nie kierujcie się zwykłym tchórzostwem. Jeśli coś wiecie, a boicie się przyznać zawsze można załatwić sprawę potajemnie. Nie dajcie się zastraszyć. Taka niekontrolowana agresja może zakończyć się nieszczęściem. Wtedy, główne wyrzuty sumienia będą mieć Ci, którzy nie zareagowali. Podkreślam więc, że najlepiej powiadomić o wszystkim osobę dorosłą. Nie właściwym zachowaniem jest, przechodzenie obojętnie wobec zła. To bezczelność. Nie powinniśmy ukrywać czynów złych, wręcz niebezpiecznych. Akceptowanie zła, jak już wspominałam może mieć naprawdę nieprzyjemny skutek. Zastanówcie się. Czy chcielibyście, aby agresja w szkole wzrosła na tyle, aby mieć śmiertelny finał? Powtarzam więc: jeśli jesteście świadkami agresji-działajcie ! Nie ma sytuacji bez wyjścia.

Agresja wystepuje coraz cześciej w szkołach-jest to niestety prawda.Bardzo często agresji padaja uczniowie którzy są w jakimś stopniu odzielone od innych uczniów.są oni uważani za "innych" m.in. z powodu charakteru,ubioru czy wyglądu.Agresja w szkole jest bardzo często spotykana na przerwach,przed szkołą czy po szkole.jest to uakazane m.in.przy jakis bójkach,wyśmiewaniach innych lub też nastraszaniu innych.Uczniowie agresywni rzadko kiedy są karani za swoje złe zachowanie bo rzadko kiedy sie im to udowodni.Młodzież która gnębi innych zazwyczaj ma jakiś powód,przez który to robią-jest to złe zachowanie lecz dla nich wydaję się ono najlepsze. Moim zdaniem gdy zobaczymy agresje w szkole powinnismy interweniować jak najszybciej bo może się to źle skończyć. mam nadzieje że przynajmniej w małym stopniu pomogłam:)