Równania i nierównosci. zad. Za trzy zeszyty i dlugopis zaplacono 8,10 zl. Cena zeszytu to 2/3(ulamek) ceny dlugopisu . ile kosztuje zeszyt?

Równania i nierównosci. zad. Za trzy zeszyty i dlugopis zaplacono 8,10 zl. Cena zeszytu to 2/3(ulamek) ceny dlugopisu . ile kosztuje zeszyt?
Odpowiedź

x- zeszyt y- dlugopis 3x + y = 8,1 ( * -1) 3x = 2y -3x - y = - 8,1 3x - 2y = 0 --------------------- -3y = - 8,1 /-3 y = 2,7 3x + 2.7 = 8,1 3x = 5,4 / 3 x = 1,8 y = 2,7 Odp:Zeszyt kosztuje 1,8 zł, a długopis 2,7 zł.

Dodaj swoją odpowiedź