Za 20 m² dębowego parkietu zapłacono 1952 zł (wliczając 22% podatku VAT). Ile kosztowałby 1m² takiego parkietu , gdyby podatek VAT obniżono do 7% .? wszystko to trzeba zapisać w układzie równań .! daję naj. ;)

Za 20 m² dębowego parkietu zapłacono 1952 zł (wliczając 22% podatku VAT). Ile kosztowałby 1m² takiego parkietu , gdyby podatek VAT obniżono do 7% .? wszystko to trzeba zapisać w układzie równań .! daję naj. ;)
Odpowiedź

1952zł:20=97,60zł - cena 1m² 97,6=122% x=107% x=107×97,6:122 x=85,60zł Odp.: 1m² parkietu kosztowałby 85,60 zł.

1952zł : 20 = 97,6zł 100% + 22% = 122% 100% + 7% = 107% 122% --- 97,6 107% --- x 122x = 107 * 97,6 122x=10 443,2 x = 85,60 zł <--- Kosz z 7% podatkiem VAT

Dodaj swoją odpowiedź