Za 2/5 Kg sera i 30 dag szynki zapłacilem 11.26zł Kilogram szynki kosztował 18.20zł. ILe kosztował kilogram sera?? plissss rozwiazcie

Za 2/5 Kg sera i 30 dag szynki zapłacilem 11.26zł Kilogram szynki kosztował 18.20zł. ILe kosztował kilogram sera?? plissss rozwiazcie
Odpowiedź

0,3×18,20=5,46zł=szynka 11,26-5,46=5,8 kosztuje ser ⅖x=5,8 x=5,8:⅖ x=14,50 1kg sera kosztuje 14,50zł

1kg szynki =18,20 1 kg sera = ? 2,5 kg sera + 0,30 dkg szynki =11,26 0,30 *18,20 =5,46-szynka 11,26 -5,46 =5,80-ser 5,80 = 2,5 kg sera 1kg sera = 5,80/2 = 2,9 1,45

30dag=0.3 kg 0.3kgx 18.26 = 5,46zł 11,26zł-5,46zł=5,80zł 2/5sera=5,80 1/5sera =5,80zł:2=2,90zł 5 x 2,90zł = 14,50zł Odp.: Kilogram sera kosztuje 14,50zł.

Dodaj swoją odpowiedź