kupiono 12 zeszytów . zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. zapłacono 49zł . ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę.? o ile wiecej kupiono zeszytów w kratkę niż w linie.? błagaaam . szyybkoo. :(( Najlepiej równanie proszeeee

kupiono 12 zeszytów . zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. zapłacono 49zł . ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę.? o ile wiecej kupiono zeszytów w kratkę niż w linie.? błagaaam . szyybkoo. :(( Najlepiej równanie proszeeee
Odpowiedź

x - zeszyt w linię y - zeszyt w kratkę x + y =12 3,50x + 4,50y = 49 x = 12 - y 3,50x + 4,50y = 49 x = 12 - y 3,5(12 - y) + 4,5y = 49 x = 12 - y 42 - 3,5y + 4,5y = 49 x = 12 - y y = 49 - 42 x = 12 - y y = 7 x = 5 y = 7 Odp. Kupiono 5 zeszytów w linię i 7 w kratkę 7 - 5 = 2 Odp. Kupiono o 2 zeszyty w kratkę więcej

Dodaj swoją odpowiedź