czy za 10 zł można kupić 3 paczki gum po 370

czy za 10 zł można kupić 3 paczki gum po 370
Odpowiedź

370grx3=11zł10gr ODP:nie można

czy za 10 zł można kupić 3 paczki gum po 3,70 10 :3,70 = 100 :37 100:37 = 2,7 2,7 < 3 Za 10 zł nie można kupić 3 paczek po 3,70 bo starczy kasy tylko na dwie.

370gr*3=1110gr 1110gr=11,10zł 10zł <11,10zł odp. za 10zł nie można kupić trzech paczek gumy

Dodaj swoją odpowiedź