za 9 jednakowych bułek zapłacono 5,40. Ile trzeba zapłacić za 24 takich bułek : a ) 12 , 20 zł b ) 13 , 60 zł c ) 14, 40 zł d ) 15 , 10 zł

za 9 jednakowych bułek zapłacono 5,40. Ile trzeba zapłacić za 24 takich bułek : a ) 12 , 20 zł b ) 13 , 60 zł c ) 14, 40 zł d ) 15 , 10 zł
Odpowiedź

c]14.40 zł

Cena jednej butelki: 5,40 : 9 = 60 gr = 0,6 zł 0,6 zł x 24 = 14,4 zł odpowiedź: c) 14, 40 zł

Dodaj swoją odpowiedź