Ułożę zadanie z treścią w którym zastosuje mnożenie ułamków dziesiętnych . Z góry Dziękuje ....

Ułożę zadanie z treścią w którym zastosuje mnożenie ułamków dziesiętnych . Z góry Dziękuje ....
Odpowiedź

Kasia kupiła 0,3kg szynki za 21,5zł za kilogram, 2,2kg jabłek za 3zł za kilogram i 0,5kg pomidorów za 6zł za kilogram. Zapłaciła banknotem 50zł. Oblicz resztę, jaką otrzymała. :)

W ogrodzie pana Marka rosło 10 jabłoni. Na każdej było po 30 jabłek. 0,1 z nich spadło przed zbiorem i zgniło. 0,05 zjadły zwierzęta. 0,25 było brzydkie i nie nadawało się do sprzedaży. Oblicz ile pieniędzy zarobi pan marek jeżeli sprzeda jabłka na sztuki po 0,3 zł. Rozwiązanie 10*30=300 300*0,6=180 180*0,3=54 Pan marek zarobi 54 zł . Mam nadzieję że pomogłem :)

Cena 1kg cukierków wynosi 7,8 zł. Ile zapłacimy za 2,3 kg tych cukierków? 7,8* 2,3 = 17,94 zł. Odp. Za 2,3 kg tych cukierków zapłacimy 17,94 zł.

Dodaj swoją odpowiedź