Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i jedna jedna druga kg jabłek.kilogram gruszek kosztwał 5,40zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie gruszek.ile zapłaciłem za te zakupy

Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i jedna jedna druga kg jabłek.kilogram gruszek kosztwał 5,40zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie gruszek.ile zapłaciłem za te zakupy
Odpowiedź

Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i jedna jedna druga kg jabłek.kilogram gruszek kosztwał 5,40zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie gruszek.ile zapłaciłem za te zakupy kg gruszek = 5,4zl kg jabłek = 2/3* 5.4zl = 3,6zl 3/4 * 5,4 + 1 1/2 * 3,6 = 4,05 + 3/2* 3,6 = 4,05 + 5,4 = 9,45zł

Dodaj swoją odpowiedź