Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linie były po 3.50zł a w kratkę po 4,50zl. Zaplacono 49 zł Ile kupiono zeszytów w kratkę a ile w linie? O ile wiecej kupiono zeszytow w kratkę niż w linie?

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linie były po 3.50zł a w kratkę po 4,50zl. Zaplacono 49 zł Ile kupiono zeszytów w kratkę a ile w linie? O ile wiecej kupiono zeszytow w kratkę niż w linie?
Odpowiedź

x -zeszyty w kratkę y - zeszyty w linie * - razy { x + y = 12 || *(-4,5) { 4,5x + 3,5y = 49zł -4,5x - 4,5y = -54 + 4,5x + 3,5y = 49 ________________ -y = -5 || *(-1) y = 5 x = 12 - 5 x = 7 7-5=2 Zeszytów w linie kupiono 5, w kratkę 7. Zeszytów w kratkę kupiono 2 więcej.

Obliczenia 3,5zł x5 + 4,5zł x7 =49 zeszyty w linie 5 zeszyty w kratkę 7 o ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię 7-5=2

Dodaj swoją odpowiedź