Ola chce kupić 25 dag wafelków w cenie 8,4 zł za kg, ale ma tylko 1,5 zł. Ile pieniędzy jej zabraknie?

Ola chce kupić 25 dag wafelków w cenie 8,4 zł za kg, ale ma tylko 1,5 zł. Ile pieniędzy jej zabraknie?
Odpowiedź

25 dag wafelków kosztuje 2,1 zł Ola ma 1,5 Czyli 2,1 zł - 1,5 zł = 0,6 zł czyli 60gr Oli zabraknie 60 gr

8 zł 40 gr - kg . 1 kg = 100 dag . 25 dag mieści się 4 razy w 100 dag. 840 gr : 4 = 210 gr. 210 gr = 2 zł 10 gr. 2 zł 10 gr - 1 zł 50 gr = 60 gr. Mam nadzieję , że dobrze przetłumaczyłam. Jak nie to pish na prywatnie . ;) SH = SZ

1kg=100 dag 100dag:25dag=4 8,4zł:4=2,1zł 2,1zł-1,5zł=0,6zł=60 gr

Dodaj swoją odpowiedź