za 15dag szynki zapłacono 2,70 zł ile kosztuje 1 kg szynki prosze o odpowiedz nie musi byc wyjasenie

za 15dag szynki zapłacono 2,70 zł ile kosztuje 1 kg szynki prosze o odpowiedz nie musi byc wyjasenie
Odpowiedź

Obliczanie kosztu 5 dag szynki: 2,70 zł : 3 = 0,90 zł 100 dag (1 kg) : 5 dag = 20 20 x 0,90 zł = 18 zł Kilogram szynki kosztuje 18 zł.

Cześc oto rozwiązanie. Dzielimy 15 na 3 bo wtedy możemy łatwo obliczyć kilogram.Chodzi o obliczene ceny za 10 dag, więc trzeba tak zrobić. więc 15dag:3=5dag Teraz dzielimy cene na 3 2,70zł:3=90gr=0,90zł jak tam wolisz Teraz te dwie odpowiedzi mnożymy przez 2 a potem 10.Bo chodzi o kilogram. 5dag*2=10dag 90gr*2=1,80zł Teraz wystarczy to razy 10. 10dag*10=1kg 1,80*10=18zł tyle kosztuje ten kilogram Pozdrawiam

(1kg=100dag) 2,70:3=0,90 20*o,90=18zł :))

Dodaj swoją odpowiedź