a) Za 35 dag. sera zapłaciłem 5,49 zł. Ile kosztuje 1kg. tego sera? b) za 0.3kg. szynki zapłaciłem 7,44 zł. Ile kosztuje 40dag. tej szynki? pomóżcie pilne !! z rozwiązaniem i odp. :D

a) Za 35 dag. sera zapłaciłem 5,49 zł. Ile kosztuje 1kg. tego sera? b) za 0.3kg. szynki zapłaciłem 7,44 zł. Ile kosztuje 40dag. tej szynki? pomóżcie pilne !! z rozwiązaniem i odp. :D
Odpowiedź

a) Za 35 dag. sera zapłaciłem 5,49 zł. Ile kosztuje 1kg. tego sera? 35dag-5,49 10dag-5,49≈1,57 100dag(1kg)-1,57*10=15,70 zł b) za 0.3kg. szynki zapłaciłem 7,44 zł. Ile kosztuje 40dag. tej szynki? 0,3kg-7,44 0,1kg-7,44/3=2,48 0,4kg(40dag)-2,48*4=9,92zł

0,35=5,49 1=x 0,35x=5,49/0,35 x=15,68 1 kg sera kosztuje 15,68 zl 30=7,44 40=x 30x=7,44*40/30 x=9,92 40 dag szynki kosztuje 9,92zl

35 dag to 350g 1 kg to 1000g 35 g - 549 groszy 1000g - x groszy 1000 razy 549=35x 549000=35x x=1560gr = 15 zl.60 gr tak samo drugie

Dodaj swoją odpowiedź