Klientka kupiła 40 dag mięsa pa 12, 50 zł za kilogram i 39dag kiełbasy pa 17, 30zł za kilogram . Ile zapłaciła?
Klientka kupiła 40 dag mięsa pa 12, 50 zł za kilogram i 39dag kiełbasy pa 17, 30zł za kilogram . Ile zapłaciła?
0,4 * 12,5 + 0,39 * 17,3 = 5 + 6,75 = 11,75 zł
40dag=0,4kg 12,50*0,4=5zł 39dag=0,39kg 0,39*17,30=6,747≈6,75 5+6,75=11,75zł Odp: zapłaciła około 11,75zł.