mam wyjaśnić przesilenie letnie, równonoc jesienna, przesilenie zimowe, górowanie słońca

mam wyjaśnić przesilenie letnie, równonoc jesienna, przesilenie zimowe, górowanie słońca
Odpowiedź

przesilenie letnie wystepuje 22 czerwca. Rownonoc jesienna czyli 23 września noc i dziuen trawają dokładnie po 12 h. Przesilenie zimowe wystepuje 22 grudnia Górowanie słońca jest punkt w którym cłońce góruuje nad horyzontem.

przesilenie letnie - moment najwiekszego wychylenia osi obrotu ziemii w kierunku słońca. biegun północny jest bliżej słońca niż południowy ;). równonoc jesienna - przypada 22 lub 23 wrzesień. moment przejęcia przez słońce równika niebieskiego. przesilenie zimowe - dzień w którym słońce góruje w zienicie najdalej na południe wysuniętej szerokości geograficznej. górowanie słońca - dzien w którym słońce znajduje się najdalej na horyzoncie ;)))).

1.Przesilenie letnie to moment maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca, gdy biegun północny jest bliżej Słońca niż południowy. Zachodzi 21 czerwca i jest to najdłuższy dzień w roku, w którym cień padający w południe jest najkrótszy w roku. 2.Na półkuli północnej jest to najkrótszy dzień w roku, a na półkuli południowej, najdłuższy.Równoleżnik, na którym to ma miejsce, nazywany jest zwrotnikiem Koziorożca. 3.Równonoc jesienna - moment przecięcia przez słońce równika niebieskiego w trakcie jego pozornej wędrówki po ekliptyce z półkuli północnej na półkulę południową. Równonoc jesienna ma miejsce 22/23 września i wyznacza na półkuli północnej początek jesieni, a na półkuli południowej wiosny. 4.Górowaniem Słońca to moment w danym dniu, w którym nasza dzienna gwiazda znajduje się najwyżej nad horyzontem. Wysokość ta jest uzależniona od położenia Słońca na sferze niebieskiej oraz szerokości geograficznej obserwatora.

Dodaj swoją odpowiedź