Kuba kupił loda za 2 zł i 3 lizaki.Hubert za 5 takich lizaków zapłacił mniej niz Kuba za swoje słodycze .Czy lizak kosztował mniej niz złotowke? Pileeee dziekuje

Kuba kupił loda za 2 zł i 3 lizaki.Hubert za 5 takich lizaków zapłacił mniej niz Kuba za swoje słodycze .Czy lizak kosztował mniej niz złotowke? Pileeee dziekuje
Odpowiedź

x-cena lizaka 5x<2+3x 5x-3x<2 2x<2/:2 x<1 Tak, lizak kosztuje mniej niż 1 zł

x-cena lizaka 2+3x>5x 3x-5x>-2 -2x>-2/-2 x<1 tak lizak kosztował mniej niz 1zl

Dodaj swoją odpowiedź