zmieszano dwa gatunki kawy: 1 gatunek po 15 zł za 1 kg, 2 gatunek po 30 zł za 1kg. Otrzymano 10 kg mieszanki o wartości 280 zł. Ile wzięto kilogramów jednej, a ile drugiej kawy ? Baaardzo proszę o odp! ;)

zmieszano dwa gatunki kawy: 1 gatunek po 15 zł za 1 kg, 2 gatunek po 30 zł za 1kg. Otrzymano 10 kg mieszanki o wartości 280 zł. Ile wzięto kilogramów jednej, a ile drugiej kawy ? Baaardzo proszę o odp! ;)
Odpowiedź

15x+30y=280 x+y=10 x=10-y 150-15y+30y=280 15y=130 y=8 2/3 x=1 1/3

15 zł za 1kg- 1 gatunek kawy 30 zł za 1 kg- 2 gatunek kawy 10 kg za 280 zł

Dodaj swoją odpowiedź