Za 2grejpfruty i 6 owoców kiwi zapłacono 4 zł 50 gr . cena jednrgo grejfruta była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi. ilr kosztował 1 grejflud a ile kiwi prosze o szybką odpowieć bo jest to bardzo pilne.:)

Za 2grejpfruty i 6 owoców kiwi zapłacono 4 zł 50 gr . cena jednrgo grejfruta była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi. ilr kosztował 1 grejflud a ile kiwi prosze o szybką odpowieć bo jest to bardzo pilne.:)
Odpowiedź

x - cena kiwi 1.5x- cena grejpfruta 2*1,5x + 6x = 4,50 3x + 6x = 4,50 9x = 4,50 /: 9 x= 0,5 zł - cena 1 kiwi 1,5 * 0,5 = 0, 75 zł - cena 1 grejpfruta

grejpfrut-1,5x kiwi-x 2*1,5x+6x=4,50 3x+6x=4,50 9x=4,50/: 9 x=0,50 grejpfrut: 1,5*0,5=0,75 Odp. Kiwi kosztowało 0,50 zł, a grejpfrut 0,75zł

x kiwi 1,5x grejpfrut 2*1,5x+6x=4,50 3x+6x=4,50 9x=4,50/: 9 x=0,50 1,5*0,5=0,75 - grejpfrut Odp. Kiwi - 0,50 zł, a grejpfrut 0,75zł

Dodaj swoją odpowiedź