Zmieszano trzy rodzaje cukierkow w jednakowych ilosciach.Jaka jest cena 1kg mieszanki: krowki-1kg-11.5 irysy -1kg-7.5 cukierki owocowe 1kg-8zl pomozcie

Zmieszano trzy rodzaje cukierkow w jednakowych ilosciach.Jaka jest cena 1kg mieszanki: krowki-1kg-11.5 irysy -1kg-7.5 cukierki owocowe 1kg-8zl pomozcie
Odpowiedź

krowki-1kg-11.5 irysy -1kg-7.5 cukierki owocowe 1kg-8zl 8+11,5+7,5=27 27/3=9 wieć: 1kg mieszanki kosztuje 9 zł

krowki-1kg-11.5 irysy -1kg-7.5 cukierki owocowe 1kg-8zl 11,5+7,5+8=27 27/3=9 cena 1kg mieszanki= 9zl za kg

Dodaj swoją odpowiedź