Jaś kupił p notesów w cenie 3 zł za sztukę, a Małgosia o 4 zeszyty mniej w cenie 2 zł za sztukę.razem zapłacili? a) 5p-8 b)p+1 c)3p+8 d)6p-8

Jaś kupił p notesów w cenie 3 zł za sztukę, a Małgosia o 4 zeszyty mniej w cenie 2 zł za sztukę.razem zapłacili? a) 5p-8 b)p+1 c)3p+8 d)6p-8
Odpowiedź

c) 3p+8

3p+8d

odp a) bo p*3zł- zakupy jasia (p-4)*2zł - zakupy małgosi razem apłacili 3p +2(p-4)=3p +2p - 8 = 5p-8

Dodaj swoją odpowiedź