za parasol i 2 pary kaloszy zapłacono 66 złotych parasol kosztuje 34 zł ile kosztowała para koloszy oblicz: dwie parY kaloszy: jedna para kaloszy:

za parasol i 2 pary kaloszy zapłacono 66 złotych parasol kosztuje 34 zł ile kosztowała para koloszy oblicz: dwie parY kaloszy: jedna para kaloszy:
Odpowiedź

x - parasol y - para kaloszy 2y - 2 pary kaloszy x + 2y = 66 x = 34 34 + 2y = 66 2y = 32 y = 16

66 zł - 34 zł = 32 zł -2 pary kaloszy 32 zł : 2 = 16 zł - 1 para kaloszy odp.: jedna para kosztowała 16 złotych . pozdrawiam: betiixdd

x - parasol y - 1 pra koloszy x + 2y = 66 zł x = 34 zł 66-34= 32 zł 2y = 32 zł | /2 y = 16 Odp.: Jedna pra kaloszy kosztowała 16 zł , a dwie pary koloszy 32 zł

Dodaj swoją odpowiedź