mama kupila 5batoników za 2.00 mąke za 2.50 paluszki rybne za 7.25 Ile zakupy kosztuja? czy 20zł wystarczy mamie na zakupy?

mama kupila 5batoników za 2.00 mąke za 2.50 paluszki rybne za 7.25 Ile zakupy kosztuja? czy 20zł wystarczy mamie na zakupy?
Odpowiedź

5*2+2.50+7.25 = 19.75 zakupy kosztują 19.75 20>19.75 z tego wynika ze wystarczy jej na te zakupy

x-batoniki = 2 zł * 5szt. y-mąka = 2,5 z paluszki rybne = 7,25 x+y+z 5*2+2,5+7,25=10+2,5+7,25=19,75 zł 19,75<20 Odp. 20 zł wystarczy mamie na zakupy.

5*2,0zł+2,5zł+7,25zł=19,75zł 19,75zł<20zł Odp. Mamie wystarczy 20 zł na zakupy.

Dodaj swoją odpowiedź