Kupiłem ³/₄ kilograma gruszek i 1½ kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł , a cena kilograma jabłek stanowiła ⅔ ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy? Pomocy to na jutro! Z góry dzięki•

Kupiłem ³/₄ kilograma gruszek i 1½ kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł , a cena kilograma jabłek stanowiła ⅔ ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy? Pomocy to na jutro! Z góry dzięki•
Odpowiedź

Za zakupy zapłaciłem 10,80zł

Dodaj swoją odpowiedź