Mama kupiła 3.5 kg bananów w cenie po 2,4 zł i 1,3kg pomarańczy w cenie po 5,6zł.Ile otrzymała reszty z 20 zł?

Mama kupiła 3.5 kg bananów w cenie po 2,4 zł i 1,3kg pomarańczy w cenie po 5,6zł.Ile otrzymała reszty z 20 zł?
Odpowiedź

20-(3,5*2,4)-(1,3*5,6)=20-8,40-7,28=4,32

3,5 * 2,4 = 8,4 zł 1,3 * 5,6 = 7,28zł 20zł - 8,4 zł - 7,28 zł = 4,32 zł - reszta

Cena bananow - 2,4 zl/kg Cena pomaranczy - 5,6zl/kg Waga bananow - 3.5 kg Waga pomaranczy - 1.3 kg x - reszta 20 zl - (3.5kg * 2.4 zl/kg + 1.3 kg * 5.6 zl/kg) = x |po wymnozeniu w nawiasie kg sie skroca 20 zl - (8.4 zl + 7.28 zl) = x 20 zl - 15.68 zl = x x = 4.32 zl Odpowiedz: Reszta wynosi 4.32 zl . Licze na najlepsze rozwazanie, mam nadzieje ze pomoglem, pozdrawiam, Crazy. :)

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Mama kupiła 3.5 kg bananów w cenie po 2,4 zł i 1,3kg pomarańczy w cenie po 5,6zł.Ile otrzymała reszty z 20 zł?

Mama kupiła 3.5 kg bananów w cenie po 2,4 zł i 1,3kg pomarańczy w cenie po 5,6zł.Ile otrzymała reszty z 20 zł?...