Za 2 kg. cukierków i jeden baton zapłacono 23,65 zł. Baton kosztował 1,15 zł . Ile kosztuje 0,70 kg. cukierków ?
Za 2 kg. cukierków i jeden baton zapłacono 23,65 zł. Baton kosztował 1,15 zł . Ile kosztuje 0,70 kg. cukierków ?
Za 2 kg. cukierków i jeden baton zapłacono 23,65 zł. Baton kosztował 1,15 zł . Ile kosztuje 0,70 kg. cukierków ? 2kg cukierków kosztują 23,65-1,15=22,40 zł 0,7kg cukierków kosztuje x 2/0,7=22,4/x => x=22,4*0,7/2 => x=7,84 zł 0,7kg cukierków kosztuje 7,84 zł
23,65 zł-1,15 zł =22,5zł 2kg kosztuje 22,5 1kg kosztuje 11,25 0,5 kg kosztuje 5,62 0,1kg kosztuje 1,12zł więc:0,5 kg kosztuje 5,62+0,1kg kosztuje 1,12zł*2=7,86 zł Odp:0,70 kg cukierków kosztuje 7,86 zł
zad 1 sweter kosztował 147zł. jego cenę obniżono i nowa cena stanowi 2/3 starej. ile kosztuje sweter po obniżce? zad 2 1 litr mleka o małej zawartości tłuszczu kosztuje 2,10 zł a o większej zawartości tłuszczu kosztuje 35 groszy wię...