Pani Ania kupiła pomarańcze,banany i gruszki . Pomarańcze ważyły 0,6 kg, banany 1,25 kg , a gruszki 0,4 kg. ile złotych zapłaciła pani Ania za owoce ? Pomarańcze kosztują 4,35 zł/kg Banany 3,20 zł/kg Gruszki 7,45 zł/kg

Pani Ania kupiła pomarańcze,banany i gruszki . Pomarańcze ważyły 0,6 kg, banany 1,25 kg , a gruszki 0,4 kg. ile złotych zapłaciła pani Ania za owoce ? Pomarańcze kosztują 4,35 zł/kg Banany 3,20 zł/kg Gruszki 7,45 zł/kg
Odpowiedź

zapłaciła 15 złotych

pomarańcze- 4,35 zł*0,6kg=2,61 zł tyle za pomarańcze banany- 3,20zł*1,25kg=4 zł tyle na banany gruszki- 7,45zł*0,4=2,98 za gruszki 2,61zł+4+2,98=9,59 razem

Pomarańcze : 0,6kg+4,35zł=2,61zł Banany: 1,25kg+3,20zł=4 zł Gruszki: 0,4kg+7,45zł=2,98zł Razem: 2,61zł+4zł+2,98zł=9,59 zł Odp: Pani Ania zapłaciła 9 zł 59 gr :)

Dodaj swoją odpowiedź