tomek kupił 2 czekolady mleczne po 2 zł 20 gr każda i 5 wafli kakaowych w cenie 95 gr za sztukę :) a) ile kosztował zakupy tomka ?? b) oblicz ile reszty otrzymał jeżeli zapłacił 10 -cio złotowym banknotem proszę o szybką odpowiedz

tomek kupił 2 czekolady mleczne po 2 zł 20 gr każda i 5 wafli kakaowych w cenie 95 gr za sztukę :) a) ile kosztował zakupy tomka ?? b) oblicz ile reszty otrzymał jeżeli zapłacił 10 -cio złotowym banknotem proszę o szybką odpowiedz
Odpowiedź

2 czekolady mleczne po 2 zł 20 gr=4 40zł 5 wafli kakaowych w cenie 95 gr =4 75zł 4 40zł +4 75=9 15zł-tyle zapłacił za zakupy 10,00-9 15zł=0,85zł-tyle otrzymał reszty

a)2*(razy)2zł 20gr=4zł 40gr-tyle kosztują 2 czekolady 5*95gr=4zł 75gr-tyle kosztuje 5 batonów 4zł 40gr+4zł 75gr=9zł 15gr Odp.Zakupy Tomka kosztowały 8złi 95gr. b)10zł-9zł 15gr=85gr Odp.Otrzymał 85 gr reszty. myślę że pomogłam:)

2*2,30 = 4,60 czekolada 5 * 0,95 = 4,75 a] 9,35 zł b] 10-9,35= 0,65gr

Dodaj swoją odpowiedź