1kg szynki kosztuje 24,50zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? fast obliczenia jak się da to pisemnie fast fast fast

1kg szynki kosztuje 24,50zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? fast obliczenia jak się da to pisemnie fast fast fast
Odpowiedź

1 kg --- 24,5 zł 0,2 kg --- x zł x = 0,2 * 24,5/1 x = 0,2 * 24,5 x = 4,9 zł

1kg = 100 dag 100 : 20 = 5 24,50 : 5 = 4,9 zł 20 dag tej szynki kosztuje 4,9zł

no to będzie takie działanie 24.50zł:0,20=4,90 dałem 24,50zł:20% i wyszło mi tyle dla sprawdzenia dalem nawed 4,90 razy 5(bo 5 razy 0,20 to jest 1,00) i mi wyszło tyle samo pozdr

Dodaj swoją odpowiedź