Czy wystarczy 50 zł? a) 0,15 kg ciasta po 18,50 zł za 1 kg b) 0,75 kg fasolki po 8,40 zł za 1 kg c) 0,40 kg mięsa po 16,50 zł za 1 kg d) 0,32 kg sera po 24,80 zł za 1 kg Zapisz wszystkie obliczenia.

Czy wystarczy 50 zł? a) 0,15 kg ciasta po 18,50 zł za 1 kg b) 0,75 kg fasolki po 8,40 zł za 1 kg c) 0,40 kg mięsa po 16,50 zł za 1 kg d) 0,32 kg sera po 24,80 zł za 1 kg Zapisz wszystkie obliczenia.
Odpowiedź

0,15kg * 18,50 = 2,77 - ciasto 0,75kg * 8,40 = 6,30 - fasolka 0,40kg * 16,50 = 6,60 - mięso 0,32kg * 24,80 = 7,93 - ser 2,77+6,30+6,60+7,93=23,60zł 50-23,60=26,40zl Wystarczy 50zł i zostanie reszty 26,40.

a)0,15*18,5=2,77 zł 0,75*8,4=6,30 zł 0,40*16,5=6,60 zł 0,32*24,80=7,94 2,77+6,30+6,60+7,94=23,61 zł kosztowały wszystkie zakupy 50-(0,15*18,50)-(0,75*8,40)-(0,40*16,50)-(0,32*24,80)= =50-2,77-6,30-6,60-7,94=26,39 -tyle zostanie reszty z 50 zł

a) 0,15 kg ciasta po 18,50 zł za 1 kg 0,15*18,5=2,77zł b) 0,75 kg fasolki po 8,40 zł za 1 kg 0,75*8,4=6,30 zł c) 0,40 kg mięsa po 16,50 zł za 1 kg 0,40*16,5=6,6 zł d) 0,32 kg sera po 24,80 zł za 1 kg 0,32*24,8=7,94zł a+b+c+d=2,77+6,30+6,6+7,94=23,61 zł 50zł>23,61zł Odp. 50 zł wystarczy na zakupy. pozdrawiam:)

Dodaj swoją odpowiedź