Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. kilogram szynki kosztował 18,20. Ile kosztował kilogram sera?? Proszę o obliczenia

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. kilogram szynki kosztował 18,20. Ile kosztował kilogram sera?? Proszę o obliczenia
Odpowiedź

1kg szynki -18,20zł 30dag - 18,20 × 0,30 = 5,46zł 11,26zł - 5,46zł = 5,80zł 5,80zł ÷ 2,5kg = 2,32zł Kilogram sera kosztował 2,32zł

2/5kg+0,3kg= 11,26 zł 0,3 x 18,20 zł = 5,46 zł 2/5 kg sera kosztowało 11,26 zł - 5,46 zł = 5,8 zł 2/5 kg - 5,8 zł 1 kg - x zł x = 14,5 zł

18,2złx0,3=5,46zł 11,26zł-5,46zł=5,80zł 5,8złx2/5=2,32zł Odp.: Kg sera kosztował 2,32zł. Liczę na naj!.:**

Dodaj swoją odpowiedź