Za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80zł. Ile trzeba załacic za 2 kg takich mandarynek?

Za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80zł. Ile trzeba załacic za 2 kg takich mandarynek?
Odpowiedź

to się robi na proporcje: 3,5kg---->23,80zl 2kg----> x zl x*3,5=2*23,80 3,5x=47,60 / :3,5 x=13,60 zł

dane: cena 3,5 kg mandarynek= 23,80 zł Poszukiwane: cena 2 kg= 13,60zł obliczenia: 23,80: 3,5= 6,8 cena 1kg mandarynek= 6,8 zł *(razy)2=13,6zł odpowiedź: 2 kg mandarynek kosztują 13,60 zł.

Dodaj swoją odpowiedź