Za x groszy można kupić 6 lizaków.Ile lizaków można kupić za y złoty? (Proporcjonalnośći)

Za x groszy można kupić 6 lizaków.Ile lizaków można kupić za y złoty? (Proporcjonalnośći)
Odpowiedź

Dane: x groszy - cena 6 lizaków y złoty - ? 1 zł = 100 gr x*y

Dodaj swoją odpowiedź