To już zależności łańcucha pokarmowego. Im wyższy stopien zajmuje organizm w piramidzie ekologiczej ( inaczej w lancuchu pokarmowym), tym liczebnosc jego populacji jest mniejsza. Przykladem takiego lancucha jest : liscie debu ----> gasiennia ----> sikorka Wiadomo, ze lisci debu jest najwiecej. Gasiennic jest mniej od lisci, ale wiecej od sikorek. sikorek jest najmniej. Takie prawa lancucha. gdyby gasiennice totalnie wymarly, caly lancuch by sie zawalil, poniewazsikorki nie mialy by co jesc i uarly by rowniez. a sa zwierzeta ktore jeszcze jedza sikorki, takie jak jastrzebie. one tez by umarly. I to wlasnie byla przy okazji odpowiedz na drugie pytanie. ;)
1) Wyjaśnij, dlaczego liczba organizmów zjadających jest zazwyczaj znacznie mniejsza od liczby organizmów zjadanych. 2) Napisz, co się stanie z liczba organizmów zjadających, gdy z niezależnych przyczyn spadnie liczba organizmów zjadanych.
1) Wyjaśnij, dlaczego liczba organizmów zjadających jest zazwyczaj znacznie mniejsza od liczby organizmów zjadanych. 2) Napisz, co się stanie z liczba organizmów zjadających, gdy z niezależnych przyczyn spadnie liczba organizmów zjadanych...