Natalia pomyślała, że mogłaby codziennie kupować porcję po 15dag ,,Witków'. Przynajmniej siostra by ich nie podjadala. Na ile dni wystarczyloby jej 20 zł. Kilogram Witków kosztuje 6,20 zł.

Natalia pomyślała, że mogłaby codziennie kupować porcję po 15dag ,,Witków'. Przynajmniej siostra by ich nie podjadala. Na ile dni wystarczyloby jej 20 zł. Kilogram Witków kosztuje 6,20 zł.
Odpowiedź

1 dag kosztuje6,20zł: 100 = 0,062 zł 15* 0.062= 93gr jednego dnia 93gr = 0.93 20: 0.93 = 21 dni

6,20zł: 100 = 0,062 zł ---->1 dag 15* 0.062= 93gr ------>jeden dzień 93gr = 0.93 20: 0.93 = 21 dni

1 dag kosztuje 6,20zł: 100 = 0,062 zł 15* 0.062= 0,93 zł jednego dnia 20: 0.93 = 21 dni

Dodaj swoją odpowiedź