W sklepie z zabawkami 3 misie i 2 lalki kosztują 48 złotych. 3 lalki i 5 piesków kosztuje 51 złotych. 4 pieski i 6 misiów kosztuje 60 złotych. Oblicz cenę każdej z zabawek.

W sklepie z zabawkami 3 misie i 2 lalki kosztują 48 złotych. 3 lalki i 5 piesków kosztuje 51 złotych. 4 pieski i 6 misiów kosztuje 60 złotych. Oblicz cenę każdej z zabawek.
Odpowiedź

x-misie y-lalki z - pieski układ równań 3x+2y=48 =>2y=48-3x => y=24-3/2x 3y+5z=51 => 5z=51-3y => z=51/5 - 3/5y 4z+6x=60 => 6x=60-4z => x=10-4/6z i podstawiamy y=24- 3/2(10-4/6z) => y=24-15+z => y=24-15+51/5 -3/5y 8/5y=192/10 y=12 z=10,2-3/5y => z=10,2-7,2 => 3 x=10-4/6z => x=8

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1.W sklepie z zabawkami 3 misie i 2 lalki kosztują 48 złotych. 3 lalki i 5 piesków kosztuje 51 złotych. 4 pieski i 6 misiów kosztuje 60 złotych. Oblicz cenę każdej z zabawek.

1.W sklepie z zabawkami 3 misie i 2 lalki kosztują 48 złotych. 3 lalki i 5 piesków kosztuje 51 złotych. 4 pieski i 6 misiów kosztuje 60 złotych. Oblicz cenę każdej z zabawek....