Napisz losy Andrzeja Radka z lektury pt Syzyfowe prace w punktach

1. Ubogie życie w Pajęczynie Dolnym w chłopskiej rodzinie 2. Nauki u nauczyciela Paluszkiewicza 3. Nauka w szkole elementarnej w Pyrzogłowach 4. Pierwsza wędrówka do gimnazjum w Klerykowie 5. Stancja i posada korepetytora u szlachcica Płoniewicza 6. Nauka w gimnazjum 7. Incydent na lekcji matematyki zagrożenie wydaleniem ze szkoły 8. Pomoc Borowiczowi 9.Przynoszenie polskich książek na spotkania 10. Pomoc Borowiczowi - symboliczny uścisk dłoni

Andrzej Radek to jeden z bohaterów książki pt. "Syzyfowe prace", napisanej przez S. Żeromskiego. Chłopak urodził się w Pajęczynie Dolnym. Pochodził z biednej rodziny , mieszkał w czworakach dworskich. Andrzej miał ciężkie dzieciństwo. W szkole, koledzy często naśmiewali się z chłopca, ponieważ nosił stary fartuch, który był przefarbowany na kolor granatowy, gdyż miał służyć jako mundurek. Andrzej był bardzo pracowity i inteligentny, nie zrażał się niepowodzeniami. Na początku nauka przychodziła mu z trudem, ale później łatwiej. Był zaradny, ponieważ potrafił sobie radzić w każdej sytuacji. Ważną cechą jego charakteru był upór, gdyż mimo niepowodzeń nie rezygnował z nauki. Był odważny, bo wraz ze swoimi kolegami uczestniczył w spotkaniach na "Górce", gdzie czytali polską literaturę. Andrzej był również przyjacielski, przyjaźnił się z Marcinem Borowiczem; porywczy od razu wszczynał bójkę, gdy ktoś go sprowokował; nieśmiały, ponieważ wstydził się swego pochodzenia, gdyż pochodził z bardzo biednej rodziny. Moim zdaniem Andrzej Radek jest postacią pozytywną i godną do naśladowania.