Hej. Jestem słaba z matematyki i mam dla was zadanie, daję naj! Pilnie potrzebne do jutra! Matematyka 6 wydawnictwo GWO zad.22 str.17 Za 0,5 kg pieczarek zapłacono 3,40 zł. Ile trzeba zapłacić za 1,5 kg pieczarek? Ile kosztuje 1 kg sera żółtego, jeśli z

Hej. Jestem słaba z matematyki i mam dla was zadanie, daję naj! Pilnie potrzebne do jutra! Matematyka 6 wydawnictwo GWO zad.22 str.17 Za 0,5 kg pieczarek zapłacono 3,40 zł. Ile trzeba zapłacić za 1,5 kg pieczarek? Ile kosztuje 1 kg sera żółtego, jeśli za 0,3 kg tego sera zapłacono 6,30 zł? Pomidory kosztują 8,20 zł/kg. Za 5 pomidorów zapłacono 4,10 zł. Ile ważyły te pomidory? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Odpowiedź

0,5kg=3,41,5 kg-xx=(3,4*1,5)/0,5x=3,4*3x=10,2 zł  0,3kg- 6,3 zł1 kg= xx= 6,3/0,3x=21 zł 8,20/4,1=1/2 kg

3,40 zł : 0,5 kg = 6,80 zł/kg 6,80 zł * 1,5 kg = 10,20 zł odp. Za 1,5 kg pieczarek trzeba zapłacić 10,20 zł. 6,30 zł : 0,3 kg = 21 zł/kg odp. 1 kg sera żółtego kosztuje 21 zł. 4,10 zł : 8,20 zł/kg = 0,5 kg odp. Pomidory ważyły 0,5 kg.

Dodaj swoją odpowiedź