Podłogę łazienki o wymiarach 2,5m x 3m wyłożono płytkami o wymiarach 10cm x 10cm. Za wszystkie płytki zapłacono 176 zł. Ile kosztowała jedna płytka?

Podłogę łazienki o wymiarach 2,5m x 3m wyłożono płytkami o wymiarach 10cm x 10cm. Za wszystkie płytki zapłacono 176 zł. Ile kosztowała jedna płytka?
Odpowiedź

P1 = pole podłogi P1 = 2,5m * 3m = 7,5m P2 = pole płytek P2 = 10cm * 10cm = 100cm 100cm = 1m 7,5m : 1m = 7,5 - tyle płytek wyłożono 176zł : 7,5 = 23,4zł

Pp=2,5m*3=7,5m² P₁p=0,1*0,1=0,01m² 7,5m²=176zł 0,01m²=x zł 7,5x=176*0,01 7,5x=1,76 /:7,5 x≈0,23zł czyli 23 gr

2.5m=250cm 3m=300cm 250cm*300cm=75000cm(do kwadratu) 10cm*10cm=100cm(do kwadr) 75000/100=750-ilość płytek 175/750=0.23zł - cena 1 płytki Jestem pewien na 100%

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Podłogę łazienki o wymiarach 2,5m x 2,2m wyłożono płytkami o wymiarach 10cm x 10cm. Za wszystkie płytki zapłacono 176. Ile kosztowała jedna płytka?

Podłogę łazienki o wymiarach 2,5m x 2,2m wyłożono płytkami o wymiarach 10cm x 10cm. Za wszystkie płytki zapłacono 176. Ile kosztowała jedna płytka?...

Matematyka

Podłogę łazienki o wymiarach 2,5 x 2,2 m wyłożono płytkami o wymiarach 10cm x10cm. Za wszystkie płytki zapłacono 176 zł. Ile kosztowała jedna płytka? Obliczcie wszystko dokładnie i dobrze

Podłogę łazienki o wymiarach 2,5 x 2,2 m wyłożono płytkami o wymiarach 10cm x10cm. Za wszystkie płytki zapłacono 176 zł. Ile kosztowała jedna płytka? Obliczcie wszystko dokładnie i dobrze...

Matematyka

Podłogę łazienki o wymiarach 2,5 m x 2,2 m wyłożono płytkami o wymiarach 10 cm x 10cm. Za wszystkie płytki zapłacono 176 zł.Ile kosztowała jedna płytka? Pomóżcie proszę potrzebuje na jutro !!!!!!!!!!!! Z obliczeniami!!!!  

Podłogę łazienki o wymiarach 2,5 m x 2,2 m wyłożono płytkami o wymiarach 10 cm x 10cm. Za wszystkie płytki zapłacono 176 zł.Ile kosztowała jedna płytka? Pomóżcie proszę potrzebuje na jutro !!!!!!!!!!!! Z obliczeniami!!!!  ...