samochód osobowy na trasie 400km zużył 24l paliwa. oblicz, jaki jest koszt zużytego paliwa po przejechaniu 700km, wiedząc że cena 1 litra paliwa wynosi 2,50 zł.

samochód osobowy na trasie 400km zużył 24l paliwa. oblicz, jaki jest koszt zużytego paliwa po przejechaniu 700km, wiedząc że cena 1 litra paliwa wynosi 2,50 zł.
Odpowiedź

400 km = 24l 24l : 4 = 6l 100 km = 6 l 700-400= 300km 3 x 6l = 18l 24l + 18l = 42l 42l x 2,50zl = 105zł Koszt zużytego paliwa po przejechaniu 700 km wynosi 105zł

x - liczba litrów paliwa po przejechaniu 700km 400km/24l = 700km/x x=24l*700km /400km = 42l 42l*2,5zł/l = 105zł w razie pytań lub wątpliwości, napisz

samochód osobowy na trasie 400km zużył 24l paliwa. oblicz, jaki jest koszt zużytego paliwa po przejechaniu 700km, wiedząc że cena 1 litra paliwa wynosi 2,50 zł. Obliczmy spalanie samochodu na 100 km. (24l/400)*100=0,06*100=6 litrów na 100 km Liczymy ile setek jest w 700 700km/100=7 Ilość setek mnożymy przez spalanie na 100 km 7*6=42 litry ilość litrów mnożymy przez koszt paliwa 42 litry*2,50zł=105 zł Odp. 105 zł pozdrawiam:)

Dodaj swoją odpowiedź