1 zeszyt: x = 3,60 2 zeszyt: x = 3,60 3 zeszyt: x = 3,60 długopis: 2x = 2 * 3,60 = 7.20 zł. x + x + x + 2x = 18 5x = 18 /:5 x = 3,60. Odp: Długopis kosztował 7,20 zł.
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis? Zapisz równanie i oblicz
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis? Zapisz równanie i oblicz...
za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych.Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu.ile kosztował długopis.
za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych.Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu.ile kosztował długopis....
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis?
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis?...
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. ile kosztował długopis?
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. ile kosztował długopis?...
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych.Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu.Ile kosztował długopis
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych.Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu.Ile kosztował długopis ...
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis?
Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 złotych. Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu. Ile kosztował długopis?...