za 2 kg cytryn i 3 kg bananów zapłacono 12 zł 80 gr.ile kosztuję 1kg cytryn, a ile 1kg bananów jeżeli kg bananów jest 2 razy droższy od kg cytryn.

za 2 kg cytryn i 3 kg bananów zapłacono 12 zł 80 gr.ile kosztuję 1kg cytryn, a ile 1kg bananów jeżeli kg bananów jest 2 razy droższy od kg cytryn.
Odpowiedź

x- cena za kg cytryn y- cena za kg bananów y = 2x 2x + 3 y = 12,8 2x+3*2x = 12,8 2x+6x=12,8 8x=12,8 /:8 x = 1,60 zł y = 2*1,6 = 3,20zł Spr. 2*1,6 + 3*3,2 = 12,8 3,2 + 9,6 = 12,8 12,8 = 12,8 L=P Odp: kg cytryn kosztował 1,60 zł a kg bananów 3,20 zł

x- cena za kg cytryn y- cena za kg bananów układamy układ równań z danych w zadaniu: y = 2x 2x + 3 y = 12,8 y = 2x 2x+3*2x = 12,8 y = 2x 2x+6x=12,8 y = 2x 8x=12,8 /:8 y = 2x x = 1,60 zł y = 2*1,6 y= 3,20zł Sprawdzenie 2*1,6 + 3*3,2 = 12,8 3,2 + 9,6 = 12,8 12,8 = 12,8 Odp: kg cytryn kosztował 1,60 zł a kg bananów 3,20 zł

Dodaj swoją odpowiedź